Hercegovka

forum za sestre

HomeHome  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  LoginLogin  

Share | 

Istrajnost u Vjeri

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Hercegovka
Cesto sam tu
Cesto sam tu

Broj komentara : 83
Registration date : 2008-02-25

KomentarNaslov komentara: Istrajnost u Vjeri   Tue Oct 28, 2008 7:48 pm

Prenosi se od Ebu-'Amra Sufjana ibn-Abdullaha, Allah bio zadovoljan sa njime, da je rekao: ''O Allahov Poslaniče, reci mi nešto o islamu da nakon tebe ne pitam više nikoga o tome. Reče: ''Reci: vjerujem u Allaha; zatim ustraj!'' (Muslim) Ovaj veliki hadis je od konciznog govora našeg Poslanika, sallallahu 'alejhi we sellem, što ujedno i jedna od njegovih m'udžiza. Poslanik, sallallahu 'alejhi we sellem, je u samo nekoliko riječi plemenitom ashabu objasnio osnove vjere. Naredio mu je da čvrsto vjeruje u svoga Gospodara i da ustraje na tom putu. Ustrajnost je razlog za veliku opskrbu i olaškanje na dunjaluku: ''A da se pravog puta drže (da ustraju) Mi bi smo ih vodom obilnom pojili.'' (El-Džinn, 16.) Allah, dželle še'nuhu, je naredio svom Poslaniku, sallallahu 'alejhi we sellem, i onima koji ga slijede ustrajnost u skladu mudrog šeriata. Jer uistinu to je vjera koju nam je On Uzvišeni naredio da ispovjedamo. A što se tiče onih ljudi koji govore bez dokaza njihove riječi nisu vjera niti dokaz, Uzvišeni veli: ''Ti ustraj, kao što ti je naređeno, i nek tako postupe i vjernici koji su uz tebe, i objesni ne budite, jer On dobro vidi ono što radite.''(Hud,112.) Također kaže: ''Zato ti pozivaj i budi ustrajan, onako kako ti se naređuje, a ne povodi se za prohtjevima njihovim.''(Eš-Šura, 15.)
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika

Istrajnost u Vjeri
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1