Hercegovka

forum za sestre

HomeHome  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  LoginLogin  

Share | 

Mojim dragim cipelama...

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Hercegovka
Cesto sam tu
Cesto sam tu

Broj komentara : 83
Registration date : 2008-02-25

KomentarNaslov komentara: Mojim dragim cipelama...   Tue Nov 11, 2008 3:24 pm

Neke stvari su uz nas cijeli život, ili dio njega, dok nam nikad ne padne na pamet da ih pohvalimo ili im se zahvalimo njihovom prisustvu, pomoći.
Ima stvari na koje gledamo bezosjećajno dok su nas nosile i vodile toliko vremena i sigurno je da bez njih nismo mogli.
Ima stvari koje volimo, ali dok ostare (ili izađu iz mode) bezosjećajno ih bacimo u najbližu kantu za smeće, šuteći, bez ijedne riječi izvinjenja.
To su cipele...
Da baš one, koje su nam se svidjele u izlogu tako da nismo mogli bez njih otići.
Baš te cipele koje su podnosile svu našu težinu noseći nas bez ijedne riječi prigovora.

Volim vas, cipele jer zahvaljujući vama upoznah toliko ulica, mjesta, gradova, toliko kultura, običaja, stvari koje nisam ni sanjala da ću upoznati...
Zar cipele nisu zaslužile bar jedan stih?
Jednu sliku?
Jednu priču?
Ne sjećam se tačno imena slikara, ali znam da je naslikao svoje cipele i ta njegova slika je bila na izložbi u vrijednosti od 30 miliona dolara.
Čini li mi se da je on jedini koji se zahvalio svojim cipelama i učinio ih poznatim?
I cipele su imale svoj početak, svoje djetinjstvo, a rasle su zavisno od prohtjeva i želja nas bosonogih, tako da bi nam pristajale i svidjele nam se i ujedno utoplile nas tako što su naše noge uživale i bile odmornije i spremnije za duge staze...
Cijeli život su bile zgažene, pod nogama našim nezahvalnim...
Ja volim svoje cipele, svakodnevno ih brišem i čistim da bi bile što ljepše, veselije i sretnije.
Cipele su jedan od mojih rijetkih prijatelja, uvijek tu uz mene kad mi god zatrebaju, one strpljivo čekaju pred vratima da me ponesu gdje god zaželim.

Ima stvari u našem životu koje zaslužuju našu ljubav, kao što su cipele i zato hiljadu puta im hvala jer su zaista iskreni prijatelj.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Semsa
Nova seka
Nova seka

Broj komentara : 10
Registration date : 2008-02-26

KomentarNaslov komentara: Re: Mojim dragim cipelama...   Sat Dec 13, 2008 6:01 pm

jah, neko zahvali cipelama sto ih nosi par godina..a neko ne zahvaljuje Allahu dragom sto ga stvori, hrani, opskrbljava....

apsurdan je ovaj svijet...ljudi se zahvaljuju cipelama...
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://shamsa.18.forumer.com

Mojim dragim cipelama...
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1